Idea

Myślę, że dla artysty-muzyka nie ma nic bardziej traumatycznego niż nagrywanie swojego wokalu w obcym studio z obcym człowiekiem, którym jest najczęściej realizator. Głos ludzki to instrument bardzo wrażliwy, podatny na wilgotność, temperaturę, samopoczucie oraz stan fizyczny artysty. Nie zawsze te wszystkie warunki są spełnione w studiu nagrań, w którym czuje się presję czasu, często związaną z kosztami. To powoduje czasami napięcie, które dla mniej doświadczonego wokalisty, jak i dla tego bardziej obeznanego, może spowodować spadek pewności siebie i przez to także spadek jakości wykonania.

Nagrałem w swoim życiu setki wokali i większość z tych sesji była dla artysty przeżyciem pozytywnym. Niektórzy z nich woleliby zapewne usiąść u siebie w domu w swoim ulubionym fotelu, w kapciach, odpalić parę świeczek, wypić herbatę z miodem i bez ciśnienia podejść do tego obcego stworzenia, jakim jest mikrofon.

Oferta AudioPlanet Home Studio jest przeznaczona dla tych, którzy widzą realne korzyści płynące z nagrywania w miejscu im znanym lub takim, które ich inspiruje. Jest również bardzo atrakcyjna od strony finansowej – wypożyczenie naszego mobilnego zestawu nagraniowego na kilka dni jest znacznie tańsze niż wynajem na taki sam czas całego studia wraz z realizatorem.

– Kris Górski
AudioPlanet