Zestawy sprzętowe

Z każdym mikrofonem trzeba się zapoznać, przyzwyczaić się do niego. Poznać sposób, w jaki reaguje na nasz głos. Jego brzmienie warunkuje od samego początku to, jak dany wokal będzie “siedział” w towarzystwie reszty instrumentów. Wybór samego mikrofonu jest bardzo ważnym etapem przygotowania do nagrań, który potrafi być czasochłonny. Na to wszystko nie zawsze pozwala czas w studio. Zdarza się, że nie do końca dobrze wybrany mikrofon stwarza później kłopoty w fazie zgrania, czyli miksu.

Mając to wszystko na uwadze, wybrałem do tej oferty dwa bardzo ciekawe modele mikrofonów. Oba są reprezentantami najnowszej generacji urządzeń, łączących wybitną jakość konstrukcji z zaawansowanym oprogramowaniem z pogranicza science-fiction, które pozwala im na odtworzenie brzmienia wielu wspaniałych i legendarnych mikrofonów, używanych przez największe gwiazdy muzyki rozrywkowej i klasycznej. Co więcej, każdy z nich pozwala na dokonanie ostatecznego wyboru mikrofonu już po nagraniu! Jest to unikatowa funkcja, dająca ogromną swobodę w późniejszej obróbce materiału audio. Różnice między proponowanymi modelami leżą nie tyle w jakości samego brzmienia ile w doborze oferowanych emulacji mikrofonów oraz dodatkowych funkcji.

 

MIKROFONY

Slate Digital VMS ML-1 

Pracując jako młody człowiek w wielkich studiach nagraniowych w Stanach Zjednoczonych, Steven Slate marzył, aby pewnego razu móc mieć taki sprzęt u siebie. Jego marzenie spełniło się i dzisiaj, dzięki najnowszym rozwiązaniom w technologii cyfrowej obróbki dźwięku, możemy cieszyć stworzonym przez niego, świetnym mikrofonem, którego używa z powodzeniem wielu realizatorów, producentów i muzyków na całym świecie. Mikrofon VMS ML-1 współpracuje z wysokiej jakości przedwzmacniaczem VMS-ONE, z którym jest dostarczany. Sprawdza się doskonale zarówno przy nagraniach wokali, jak i instrumentów akustycznych.

VMS ML-1 oferuje realistyczne emulacje mikrofonów:
AKG C-12
Neumann U-47
Neumann U-67
Neumann M-269
Neumann TLM-49
RCA-44
Shure SM-7B
Sony C-37A
Sony C-800G
Telefunken ELA M 251E

 

 

Townsend Labs Sphere L22

Ostatni krzyk technologii w dziedzinie emulacji. Inżynierowie z Townsend Labs poszli jeszcze dalej. Używając dwóch membran, uzyskali bardzo dużą ilość możliwości wpływania na dźwięk przed lub po nagraniu. To najbardziej zaawansowany system emulujący klasyczne mikrofony dostępny w tej chwili na rynku. Ten mikrofon jest stworzony do współpracy z kartami Universal Audio Apollo i Apollo TWIN. Ścisła współpraca tych dwóch firm pozwoliła na pełną integrację mikrofonu z preampami tych interfejsów audio, których używam na co dzień i których walory brzmieniowe bardzo sobie cenię.

Sphere L22 emuluje następujące modele mikrofonów:
AKG C-12
AKG C-414
AKG C-451
Coles 4038
Neumann U-47
Neumann U-67
Neumann U-87
Neumann TLM-49
RCA-77
Shure SM57
Shure SM7B
Sony C-800G
Telefunken ELA M 251E

 

INTERFEJSY AUDIO

Audient iD4

To mały interfejs USB posiadający bardzo dobre parametry. W naszym zestawie mikrofon VMS ML-1 wychodzi do jego wejścia liniowego poprzez swój dedykowany przedwzmacniacz VMS-ONE. Można też jednocześnie podłączyć instrument typu gitara elektryczna/elektroakustyczna lub bas elektryczny do jego dedykowanego wejścia HI-Z.

 

Universal Audio Apollo TWIN MKII

Jeden z najbardziej pożądanych interfejsów na rynku. Firma Universal Audio reprezentuje ogromną wiedzę i spuściznę w dziedzinie pro audio. Poza najwyższej klasy sprzętem, oferuje ona emulacje do mikrofonu Sphere L22, a także ogromną ilość klasycznych i bardzo znanych urządzeń studyjnych takich firm jak Neve, API, Universal Audio, Manley oraz wielu innych. Nagrywając przez tę kartę, masz dostęp do najbardziej zaawansowanego systemu, jaki w tej chwili istnieje na rynku.

 

LAPTOP

Apple Macbook Pro 13″

W naszym studio pracujemy wyłącznie na komputerach marki Apple i znamy ich środowisko bardzo dobrze. Dlatego oferujemy w naszym zestawie mały, ale wydajny model oparty na procesorze Intel i7 wraz ze szczodrą ilością (16 GB) pamięci RAM. Istnieje możliwość podpięcia go do dodatkowego monitora lub telewizora poprzez złącze HDMI za pomocą adaptera Thunderbolt/HDMI, który będzie w zestawie.

 

OFEROWANE ZESTAWY

Home Studio PRO I

mikrofon Slate Digital ML-1
preamp VMS-ONE
interfejs Audient iD4

 

Home Studio PRO II

mikrofon Townsend Labs Sphere L22
interfejs Universal Audio Apollo TWIN